Contact Elite Prospects
Go Premium for Elite Prospects Support
Get access to our unique free agency lists and many more premium features
Sign up for premiumGo Premium for Elite Prospects Support
Get access to our unique free agency lists and many more premium features
Sign up for premiumThe most trending players last 12 hours
# | Player | GP | G | A | TP |
---|---|---|---|---|---|
1. | James Hagens | 5 | 9 | 10 | 19 |
2. | Gavin McKenna | 5 | 6 | 9 | 15 |
3. | Porter Martone | 5 | 5 | 9 | 14 |
4. | Teddy Stiga | 5 | 5 | 5 | 10 |
5. | Brodie Ziemer | 5 | 2 | 8 | 10 |
# | Team | GP | W | T | L | OTW | OTL | GF | GA | +/- | TP | Postseason |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Center | ||||||||||||
1. | Titan Klin | 28 | 22 | - | 3 | 2 | 1 | 121 | 55 | 66 | 70 | Conference Final loss |
2. | HK Sarov | 28 | 19 | - | 7 | 2 | 0 | 115 | 60 | 55 | 61 | Conference Champion |
3. | HK Belgorod | 28 | 15 | - | 10 | 3 | 0 | 142 | 95 | 47 | 51 | Conference SF loss |
4. | HK Ryazan | 28 | 15 | - | 12 | 0 | 1 | 88 | 63 | 25 | 46 | Conference QF loss |
5. | Kord Schyokino | 28 | 12 | - | 12 | 2 | 2 | 65 | 87 | -22 | 42 | Conference SF loss |
6. | Lukoil-Volga Kstovo | 28 | 13 | - | 12 | 0 | 3 | 74 | 95 | -21 | 42 | Conference QF loss |
7. | Desna Bryansk | 28 | 8 | - | 20 | 0 | 0 | 44 | 112 | -68 | 24 | Conference QF loss |
8. | THK Tver-2 | 28 | 0 | - | 28 | 0 | 0 | 26 | 107 | -81 | 0 | Conference QF loss |
Northwest - Final Round - Group A | ||||||||||||
1. | Kareliya-Russhina Petrozavodsk | 2 | 2 | 0 | 0 | - | - | 11 | 3 | 8 | 4 | Conference Champion |
2. | Altay Severomorsk | 2 | 1 | 0 | 1 | - | - | 5 | 11 | -6 | 2 | Bronze game win |
3. | Polny privod Cherepovets | 2 | 0 | 0 | 2 | - | - | 5 | 7 | -2 | 0 | Placement game win |
Northwest - Final Round - Group B | ||||||||||||
1. | Kompressor St. Petersburg | 2 | 2 | 0 | 0 | - | - | 9 | 6 | 3 | 4 | Conference Final loss |
2. | Lukoil Usinsk | 2 | 1 | 0 | 1 | - | - | 10 | 8 | 2 | 2 | Bronze game loss |
3. | Granit-Sudoverf Murmansk | 2 | 0 | 0 | 2 | - | - | 4 | 9 | -5 | 0 | Placement game loss |
Northwest - First Round | ||||||||||||
1. | Altay Severomorsk | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
2. | HK Medveditskogo St. Petersburg | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
3. | Kareliya-Russhina Petrozavodsk | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
4. | Kompressor St. Petersburg | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
5. | Lesgaftovets St. Petersburg | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
6. | Smena St. Petersburg | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
7. | Spartak-86 St. Petersburg | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
Urals-Western Siberia - Final Round | ||||||||||||
1. | Stal Asha | 20 | 15 | 1 | 4 | - | - | 99 | 57 | 42 | 31 | Conference Champion |
2. | Universitet Orenburg | 20 | 14 | 2 | 4 | - | - | 99 | 63 | 36 | 30 | - |
3. | SKiK Tryokhgorny | 20 | 11 | 2 | 7 | - | - | 84 | 53 | 31 | 24 | - |
4. | RTI Yekaterinburg | 20 | 10 | 3 | 7 | - | - | 78 | 70 | 8 | 23 | - |
5. | SkiCH Snezhinsk | 20 | 2 | 2 | 16 | - | - | 50 | 101 | -51 | 6 | - |
6. | Sputnik Nizhny Tagil-2 | 20 | 2 | 2 | 16 | - | - | 54 | 120 | -66 | 6 | - |
Urals-Western Siberia - Group North | ||||||||||||
1. | RTI Yekaterinburg | 20 | 16 | 4 | 0 | - | - | 110 | 53 | 57 | 36 | - |
2. | SkiCH Snezhinsk | 20 | 11 | 3 | 6 | - | - | 77 | 61 | 16 | 25 | - |
3. | Sputnik Nizhny Tagil-2 | 20 | 8 | 4 | 8 | - | - | 86 | 75 | 11 | 20 | - |
4. | Kedr Novouralsk-2 | 20 | 8 | 3 | 9 | - | - | 79 | 85 | -6 | 19 | - |
5. | Start Yalutorovsk | 20 | 5 | 5 | 10 | - | - | 67 | 80 | -13 | 15 | - |
6. | Fakel Lesnoy | 20 | 1 | 3 | 16 | - | - | 58 | 123 | -65 | 5 | - |
Urals-Western Siberia - Group South | ||||||||||||
1. | Stal Asha | 20 | 16 | 1 | 3 | - | - | 119 | 41 | 78 | 33 | - |
2. | Universitet Orenburg | 20 | 14 | 1 | 5 | - | - | 104 | 53 | 51 | 29 | - |
3. | SKiK Tryokhgorny | 20 | 11 | 4 | 5 | - | - | 97 | 50 | 47 | 26 | - |
4. | Polytechnic Chelyabinsk | 20 | 11 | 2 | 7 | - | - | 78 | 63 | 15 | 24 | - |
5. | Taganay Zlatoust | 20 | 2 | 0 | 18 | - | - | 34 | 131 | -97 | 4 | - |
6. | Zvezda Chebarkul | 20 | 0 | 0 | 20 | - | - | 36 | 130 | -94 | 0 | - |
Urals-Western Siberia - Placement Round | ||||||||||||
1. | Polytechnic Chelyabinsk | 20 | 19 | 0 | 1 | - | - | 113 | 37 | 76 | 38 | - |
2. | Start Yalutorovsk | 20 | 13 | 3 | 4 | - | - | 74 | 60 | 14 | 29 | - |
3. | Kedr Novouralsk-2 | 20 | 11 | 1 | 8 | - | - | 71 | 84 | -13 | 23 | - |
4. | Fakel Lesnoy | 20 | 8 | 3 | 11 | - | - | 47 | 88 | -41 | 15 | - |
5. | Taganay Zlatoust | 20 | 5 | 1 | 14 | - | - | 46 | 82 | -36 | 11 | - |
6. | Zvezda Chebarkul | 20 | 2 | 0 | 18 | - | - | 20 | 33 | -13 | 4 | - |